חוגים וסדנאות

את אהבתי לאמנות אני מעבירה גם לאחרים וכבר קרוב לעשרים שנה שאני מלמדת אמנות לילדים ומבוגרים, את השכלתי למקצוע הוראת האמנות רכשתי דרך לימודי במכללה לאמנות חזותית בבאר שבע, עם השלמות במכללת קיי ואונ' בן גוריון בנגב וכמובן שהכי הכי מנסיון החיים.

עוד בזמן היותי סטודנטית לאמנות התחלתי עם חוגים לילדים במתנ"סים וכיוצא בזה ומשם סיפור האהבה רק הלך והתגלגל.
אני מרגישה שהוראת האמנות היא חלק בלתי נפרד מהיצירה שלי, אני אוהבת להעביר את שפת האמנות ואת חדוות היצירה, אני מרגישה שזה חלק משליחות של ממש בחיי.

במשך השנים העברתי את האמנות למגוון רחב של הקשת האנושית: לילדים, לנוער, לנשים, לקשישים ואף לאנשים בעלי מוגבלויות שונות כגון חניכי אקי"ם ונכי צה"ל איתם עבדתי במשך מס' שנים.

סדנאות ציור לנשים

תלמידות מספרות

" לצייר עם שמחה פשוט ומיוחד, הרגשתי שהציור יוצא לי מתוך הנשמה, עם קצת הכוונה והמון הכלה. תודה רבה."

סיוון טבול / יושביה

"החוג עם שמחה כשמה כן היא, שמחה ומאירה! היה ממש תהליך עבורי, בהתחלה היה קצת קשה לי להיפתח ולזרום אבל עם עידוד משמחה ושחרור מצידי הצלחתי ליצור וליהנות מכך מאוד מאוד!! (ד"א זה היה בהריון שלי ואחרי כמה ימים התבוננתי בתמונה והדמות שיצאה לי היא ממש כמו אם מחבקת תינוק). תודה רבה על ההזדמנות הנפלאה, מחכה לפעם הבאה."

הודיה ביתן / יושיביה

"שמחה יקרה, החוג שלך הוא זמן איכות הכי מושלם שיכול להיות, גם יצירה, גם ביטוי עצמי וגם התכנסות פנימה לתוך הנשמה. נהניתי מאוד ללמוד ממך ואיתך, את אישה מוכשרת ומיוחדת, תודה."

יערה מנור / יושיביה

"שמחה מורה נדירה!! באתי ל 2 סדנאות בעיקר כתרפיה למתח הבטחוני שאני חווה באזור. קיבלתי הרבה מעבר, מקום פתוח ונעים לביטוי אישי יצירתי מתוך לימוד טכניקות פשוטות אך עם עומק.. נהנתי מכל רגע וגם התוצרים לא איכזבו. ממליצה בחום!"

יעל בן יאיר / שדרות

"בשיעור קרמיקה אצל שמחה ביתי פגשה עולם יצירתי וצבעוני בעבודה עם חומר. השיעור היה עבורה חוויה מהנה, משמחת, ובאווירה נעימה שנוצרה בין המורה והתלמידות. העבודות שיצאו תחת ידיה הן מלאות חן וכולנו נהנים מהן כעת!"

אודיה למברגר / שובה

חוגי ילדים

אמהות מספרות

"הכי נפלא בחוג הזה שהבנות מביאות לידי ביטוי את עצמן, בכל יצירה אני רואה את הבת שלי ויכולה בנקל לדעת מי עשתה מה.. מעבר לזה הבנות רק רוצות עוד ועוד – יותר מזה?"

חופית ברמי / יושביה

"איך הבת והבית שלנו נהפכו לשמחים יותר בעקבות החוג שלך!! הילדה שלי נהנתה כל כך ליצור, להביא את יצירותיה הביתה, להתגאות בהם! אנחנו משתמשים ביצירות האלה יום יום! מעמד למברשות שיניים, מקום לנרות, סלטיות, חפצי נוי שמעטרים את הספריה! איזה אושר ועושר לעיניים! תודה רבה!

חנה ליבמן / יושיביה

"שמחה יקרה ברצוני להודות לך על תקופה מדהימה בחוג קרמיקה ששלושת בנותיי נהנו מאוד. תודה על היותך מאירת פנים וסבלנית כלפיהן. תודה על יצירות מקסימות שהבנות כל כך שמחו והתרגשו בכל פעם להביא הביתה. ותודה רבה שאפשרת להן לבטא את עצמן בכל יצירה ויצירה"

לאה גרא / יושיביה

"שמחה תודה על שנתיים מלאות ביצירה. נועם ועומר לא הסכימו לוותר על שום שעור. חזרו עם יצירות יפהפיות וגם שימושיות. גם שנה הבאה אנחנו נמשיך ונהנה. תודה רבה על החום והאהבה לילדים. נתראה שנה הבאה"

דנה בוקובזה / יושיביה

"בשיעור קרמיקה אצל שמחה ביתי פגשה עולם יצירתי וצבעוני בעבודה עם חומר. השיעור היה עבורה חוויה מהנה, משמחת, ובאווירה נעימה שנוצרה בין המורה והתלמידות. העבודות שיצאו תחת ידיה הן מלאות חן וכולנו נהנים מהן כעת!"

אודיה למברגר / שובה

כיום אני מעבירה חוגים בציור וקרמיקה וכן סדנאות שונות באמנות, עובדת עם נשים, ילדים וקשישים ואף מלווה נשים שמציירות בעצמן ומרגישות לפתע "תקועות", הן מגיעות אלי ויחד אנחנו משחררות את האמנות מבפנים ונותנות למעיין היצירה לנבוע בשמחה.

דרך הוראת האמנות שלי היא לא קונבנציונאלית או איך שאומרים "לא לפי הספרים", אני מעבירה את הוראת האמנות בדגש על הדרך, על החוויה עצמה של תהליך היצירה ולאו דווקא על התוצאה, חשוב לי שהתלמידות שלי ייהנו מהתהליך ויהיו ערות למתרחש, יצירה היא תהליך מרתק בעיניי וחשוב לי שתלמידיי ילמדו מתוך התרגשות והנאה ולא בדרך של טכניקה יבשה שבאה ללמד תוצאות, חשוב לי למשל שתלמידה שמגיעה אלי ללמוד ציור תצא ממני בסופו של דבר מלאת השראה, חדורת חשק להמשיך ליצור ועם ביטחון שהיא מסוגלת לצייר גם לבד בכוחות עצמה.

החוגים והסדנאות מועברים אצלי בסטודיו בעיקר אך גם מגיעה להנחות חוגים ברדיוס שמתאפשר לי לבוא…

מוזמנים ליצור קשר לתאום סדנה או להצטרף לסדנה קיימת.